Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  Twój e-mail (wymagane)

  Temat

  Twoja wiadomość

  captcha

  Dlaczego my?

  Firma DORTRANS jest firmą działającą w sektorze transportu drogowego na terenie górnego Śląska

  Działamy na rzecz firm transportowych oraz tych które prowadzą przewozy na potrzeby własne. W tych firmach zgodnie z  Ustawą o Transporcie Drogowym jak i Rozporządzeniem (WE) nr 561/06  istnieje obowiązek kontroli czasu pracy kierowców oraz jej ewidencji.

  Ponad dwudziestoletnia praca w śląskiej drogówce sprawiła że mamy pełne doświadczenie w zakresie kontroli czasu pracy jak również stanu technicznego i wyposażenia pojazdów. Ponadto jesteśmy na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Wszelkie wątpliwości co do przepisów konsultujemy z Inspekcją Transportu Drogowego oraz Policją w związku z czym przekazujemy rzetelne i prawdziwe informacje.

  Nasza praca to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy. To również kontynuacja pracy na rzecz poprawienia bezpieczeństwa na drogach.  Świadomość że takie  szkolenia (na terenie firmy) na temat przepisów dotyczących czasu pracy przedkładają się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym,jest dla nas olbrzymią satysfakcją.

  Czym się zajmujemy? Kontrolujemy czas pracy kierowców, oraz analizujemy dane z tachografów cyfrowych i analogowych i na tej podstawie przeprowadzamy szkolenia kierowców

  z zakresu stosowania przepisów dotyczących czasu jazdy, wymaganych przerw i odpoczynków oraz stosowania urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym.

  Jesteśmy po to aby odciążyć przedsiębiorcę od tych wszystkich czynności, których musi dokonać aby nie narazić się na utratę licencji.

  Dlaczego? Ponieważ w przypadku braku znajomości przez kierowców przepisów dotyczących czasu jazdy wymaganych przerw i odpoczynków, często nieświadomie dopuszczają do powstania naruszeń.

  W momencie gdy dochodzi do kontroli drogowej kara często sięga maksymalnej kwoty tj. dla kierowcy 2000zł a dla przedsiębiorcy 10.000zł.

  Po takiej kontroli trafia on do centralnej bazy naruszeń gdzie po pewnym czasie wytypowany zostaje do kontroli przedsiębiorstwa. Wtedy kara może być kilkukrotnie wyższa.

  Jeśli nie kontrolowałeś swoich kierowców  do tej pory, sprawdzimy czy jeździli zgodnie z przepisami.  Jeśli okaże się że są naruszenia ,przeszkolimy Twoich kierowców oraz sporządzimy odpowiednie dokumenty, które w przyszłości pozwolą Ci uniknąć kary. Jest to możliwe dzięki nowelizacji Ustawy o Transporcie Drogowym.

  Co jeszcze? Możemy również dokonać kontroli stanu technicznego autobusów, które wyjeżdżają w daleką drogę. Wtedy nie martwisz się że Policja wycofa Twój autobus na oczach zdenerwowanych rodziców dzieci, które wyjeżdżają na wakacje czy zieloną szkołę.

  W ocenie rodziców tracisz opinię wiarygodnego przewoźnika.

  W przypadku stałej współpracy doradzamy również w przypadku kolizji lub wypadku drogowego. W takiej  sytuacji można uniknąć mandatu i punktów karnych.

  Oferta dla kierowcy:

  Kierowco jeśli masz podejrzenia że przedsiębiorca płaci Ci nieuczciwie skontaktuj się z nami.

  Często bywa tak, że nieuczciwy przedsiębiorca wynagradza kierowców niezgodnie z przepisami. W takim przypadku konieczna jest ewidencja czasu pracy.

  My ją możemy indywidualnie dla kierowcy prowadzić. Tylko w takim przypadku kierowca może dochodzić swoich praw w Sądzie.

  Aby uzyskać szczegółowe informacje – skontaktuj się z nami pod numerem tel 881-015-116 i umów na rozmowę lub napisz do nas na adres kontakt@czaspracykierowcow.com.pl

  Dortrans - twój doradca transportowy
  Ewidencja czasu pracy kierowców, szkolenia, kontrola - tel. 881-015-116

  Rozpowszechnianie, kopiowanie, rozprowadzanie lub inne czynności bez zgody firmy Dortrans są zabronione