Twoje imię i nazwisko (wymagane)

  Twój e-mail (wymagane)

  Temat

  Twoja wiadomość

  captcha

  Podstawa prawna

  Obowiązki i czynności które musi wykonać przedsiębiorca aby być zwolnionym z odpowiedzialności finansowej w przypadku kontroli.

  ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW TRANSPORTOWYCH
  w/g ROZPORZĄDZENIA (WE) nr 561/2006

  Przedsiębiorstwo transportowe organizuje pracę kierowców, w taki sposób, aby kierowcy ci mogli przestrzegać przepisów rozporządzenia (EWG) nr 3821/85. Przedsiębiorstwo transportowe wydaje odpowiednie polecenia kierowcy i przeprowadza regularne kontrole przestrzegania przepisów rozporządzenia (EWG) nr 3821/85 […].

  czytaj-calosc

  Z ustawy o transporcie drogowym:

  „ Art.92b. Nie nakłada się kary pieniężnej za naruszenie przepisów o czasie prowadzenia pojazdów, wymaganych przerwach i okresach odpoczynku, jeżeli podmiot wykonujący przewóz zapewnił:

  1)Właściwą organizację i dyscyplinę pracy ogólnie wymaganą w stosunku do prowadzenia przewozów drogowych, umożliwiającą przestrzeganie przez kierowców przepisów:

  a)Rozporządzenia (WE) nr561/2006 Parlamentu Europejskiego

  b)Rozporządzenia Rady (EWG) nr3821/85 z dnia 20grudnia 1985 r. w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym,

  c)Umowy europejskiej dotyczącej pracy załóg pojazdów wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe (AETR) […]

  czytaj-calosc

  Pamiętaj, że systematyczne ściąganie przez Twojego pracownika dane i „wrzucane” do programu, który wygeneruje naruszenia to nie wszystko.

  Muszą być odpowiednie szkolenia, które my przeprowadzamy u Ciebie w firmie w związku z czym nie ponosisz dodatkowych kosztów. I to jeszcze nie koniec. Musisz posiadać w firmie odpowiednie dokumenty, które świadczą o tym że jesteś solidnym przewoźnikiem. Oprócz tego musisz spełnić jeszcze jeden warunek, który wynika z ustawy.

  Aby uzyskać szczegółowe informacje – skontaktuj się z nami pod numerem tel 881-015-116 i umów na rozmowę lub napisz do nas na adres kontakt@czaspracykierowcow.com.pl

  Dortrans - twój doradca transportowy
  Ewidencja czasu pracy kierowców, szkolenia, kontrola - tel. 881-015-116

  Rozpowszechnianie, kopiowanie, rozprowadzanie lub inne czynności bez zgody firmy Dortrans są zabronione