Obowiązki i czynności które musi wykonać przedsiębiorca aby być zwolnionym z odpowiedzialności finansowej w przypadku kontroli.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW TRANSPORTOWYCH
w/g ROZPORZĄDZENIA (WE) nr 561/2006
Przedsiębiorstwo transportowe organizuje pracę kierowców, w taki sposób, aby kierowcy ci mogli przestrzegać przepisów rozporządzenia (EWG) nr 3821/85. Przedsiębiorstwo transportowe wydaje odpowiednie polecenia kierowcy i przeprowadza regularne kontrole przestrzegania przepisów rozporządzenia (EWG) nr 3821/85 […].
Z ustawy o transporcie drogowym:
„ Art.92b. Nie nakłada się kary pieniężnej za naruszenie przepisów o czasie prowadzenia pojazdów, wymaganych przerwach i okresach odpoczynku, jeżeli podmiot wykonujący przewóz zapewnił:
1)Właściwą organizację i dyscyplinę pracy ogólnie wymaganą w stosunku do prowadzenia przewozów drogowych, umożliwiającą przestrzeganie przez kierowców przepisów:
a)Rozporządzenia (WE) nr561/2006 Parlamentu Europejskiego
b)Rozporządzenia Rady (EWG) nr3821/85 z dnia 20grudnia 1985 r. w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym,
c)Umowy europejskiej dotyczącej pracy załóg pojazdów wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe (AETR) […]
Pamiętaj, że systematyczne ściąganie przez Twojego pracownika dane i „wrzucane” do programu, który wygeneruje naruszenia to nie wszystko.
Muszą być odpowiednie szkolenia, które my przeprowadzamy u Ciebie w firmie w związku z czym nie ponosisz dodatkowych kosztów. I to jeszcze nie koniec. Musisz posiadać w firmie odpowiednie dokumenty, które świadczą o tym że jesteś solidnym przewoźnikiem. Oprócz tego musisz spełnić jeszcze jeden warunek, który wynika z ustawy.
Aby uzyskać szczegółowe informacje – skontaktuj się z nami pod numerem tel 881-015-116 i umów na rozmowę lub napisz do nas na adres kontakt@czaspracykierowcow.com.pl